ÜDVÖZLÜNK A TIHANYI KENDERFÖLDEKEN
A tihanyi révnél kezdődő Kenderföldek elnevezésű terület jól működő és összetett ökoszisztémáját a helyi önkormányzat állami segítséggel és befektetők bevonásával tönkretenni készül. Terveznek ide autóparkolót, fogadóépületeket, lakótelepet, szállodát, és még ki tudja mit. Ez az oldal bemutatja a területet, és hasznos információkkal szolgál.
Gyertek el, hozzátok barátaitokat, ismerőseiteket. Tihany jelene, jövője közügy, a demonstrációra nem csak helyi lakosokat, nyaralókat várunk, hanem mindenkit, akinek fontos a természet megőrzése, a félsziget jelenlegi tájképének megtartása.
A demonstrációt a Révbe Érünk Egyesület szervezi. Kérjük osszátok meg facebook eseményét, jelezzétek hogy ott lesztek!
https://www.facebook.com/events/524306118996268/?active_tab=discussion
EGY ERDŐS MOCSÁRRÉT
Segíts hogy megmaradhasson!
A „Kenderföldek” a Tihanyi félsziget Rév közelében elterülő 25 hektáros része. Az 1960-as években jórészt még mezőgazdasági hasznosítású területen már történtek kisebb-nagyobb beépítések a művelés felhagyása után (ld. térkép), de a terület nagy részén, mintegy 15 hektáron sok évtizedes háborítatlanság után még a természet az úr: erdő, mocsár, nádas, rét és cserjés-bozótos terület mind megtalálható itt, jól rendezett ökoszisztémájában életteret nyújtva gazdag élővilág számára.
Ezt kívánja több önkormányzati és magánbefektetői terv több giga-beruházás keretében felszámolni, amelynek eredményeként a terület városias jelleget kapna - korunk divatja szerint főként apartmanházakban elhelyezett több száz lakóegységgel. Így természeti környezet csak mutatóban maradna, de amit nem építenek be, azon zöldterületek nagy része is „rendezésre”, „revitalizálásra”, „megújításra” kerülne.
Helyi lakosok és nyaralók egyre bővülő csoportja, egy e célra alakult Egyesülettel, illetve más természetvédelmi civil szervezetekkel együttműködve kívánja ezeket a szándékokat kordában tartani, illetve megakadályozni.
A civil bevonás ellehetetlenítése érdekében korrekt tájékoztatást a helyiek sem kapnak, honlapok alpontjában eldugott önkormányzati határozatokból, megyei hirdetményekből és informális forrásokból szedhetjük össze a terveket. Nem hiányozhatnak a történetből a kötelező környezetvédelmi hatástanulmányok, amelyek hol teljesen valótlan adatokkal, hol végtelen cinizmussal „támasztják alá”, hogy a több hektár kiirtott erdő és feltöltött mocsár helyén sok száz lakás, mélygarázsok, autóparkolók, illetve ezek sok éven át tartó megépítése, építési forgalma meg sem kottyan a félszigetnek, szinte észre sem fogjuk venni, nincs itt semmi látnivaló…
Akiknek Tihany megvédésében a leginkább partnernek kéne lennie: az önkormányzat vezetése a leglelkesebb támogatója és egyben motorja ezeknek az elképzeléseknek, hiszen szerintük a „falunak fejlődnie kell”, és számukra az újonnan felhúzott beton építmények, és a ”rendezett” zöldterületek jelentik a fejlődést.
Ugyanakkor a küzdelem, bár egyenlőtlen, de nem lefutott: Tihany különleges jellege miatt jelentős erők sorakoznak fel a félsziget megőrzése mellett is, és kifejezetten számítunk a nyilvánosság erejére, mert hiszünk benne, hogy a Tihanyi félsziget olyan közös nemzeti kincsünk, ahol nem lehet mindezeket szabadon megtenni.
JELEN (A.) ÉS JÖVŐ (B.)
A tervek részletei